سایت تخصصی حسابداران خبره ایران

ارائه مطالب تخصصی حسابداری و حسابرسی و قوانین

ترفندی برای کنترل کردن رایانه از راه دور


ریموت دسکتاپ یا همان RDP در ویندوز به شما امکان می دهد رایانه دیگری را بدون نیاز به نشستن پشت آن، از راه دور کنترل کنید.
اگر می خواهید از ابزار ریموت دسکتاپ در ویندوز ۷ و ۸ استفاده کند، با ما در این ترفند همراه شوید.برای این کار ابتدا با استفاده از کلید ترکیبی Win+R پنجره Run را باز و عبارت SystemPropertiesRemote.exe را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید.

 بعد از باز شدن کادر محاوره ای System Properties، در زبانه Remote، تیک گزینه Allow remote connections to this computer را بزنید و سپس روی OK کلیک کنید. حال باید آدرس IP سیستم خود را به دست آورید. پنجره Run را دوباره باز و این بارعبارت cmd را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید.

پس از باز شدن پنجره Command Prompt دستور ipconfig را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید. با استفاده از این دستور می توانید آدرس IP رایانه خود را به دست آورید. همه مراحل گفته شده تا اینجا روی رایانه مقصد یا همان رایانه ای که قصد دارید از راه دور کنترل کنید، انجام می شود.

حال به رایانه مبدا بروید و در پنجره Run عبارت mstsc را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.پس از باز شدن پنجره Remote Desktop Connection آدرس IP رایانه مقصد را وارد و روی دکمه Connect کلیک کنید تا به رایانه مورد نظر متصل شوید.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 12:39 ق.ظ | نویسنده: علی | چاپ مطلب 0 نظر
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo